Первый официальный отчет о работе ДОШВпервые отчёт о работе ДОШ был помещён Е. С. Отиным в «Повідомленнях української ономастичної комісії»  в 60-х годах прошлого века. Приводим его текст.

ОТЧЕТ 

В липні 1967 р. у Донецькому державному університеті була проведена топонімічна експедиція в басейн Сіверського Дінця /по Сіверському Дінцю — від Ізюма до гирла р. Айдару; по притоках Сіверського Дінця і Казенному Торцю, Кривому Торцю, Сухому Торцв, Бахмуту, Жеребцю. Красній, Боровій та Айдару/. У цій експедиції брало участь близько 50 студентів філологічного факультету. Керували експедицією доцент кафедри російської мови Є. С. Отін та ст. викл. кафедри української мови Є. П. Безпалова. Зібрано багато цікавого матеріалу, який зараз опрацьовується. Студентам ІІ курсів факультету було прочитано спецкурс з топоніміки та антропоніміки доц. М. Д. Леоновою і Є. С. Отіним, ст. викл. В. Г. Корольовим та А. П. Білик. Зібрані в ході експедиції матеріали, а також опрацьовані письмові джерела систематично поповнюють топонімічну картотеку Північного Надазов’я та басейну р. Дон.

Систематично поповнюється гідронімічна картотека універ­ситету. Зокрема зроблено суцільну виписку гідронімів з місце­вих карт різного призначення. Надалі суцільний запис топоні­мічних матеріалів Донецької області здійснюватиметься за п’ятирічним планом, складеним співробітниками університету. Крім того, розроблену коротку топонімічну анкету /з урахуванням особливостей гідрографії Північного Надазов’я/. В найближчий час її буде видруковано та надіслано у населені пункти Надазов’я.

Розпочато роботу над укладанням зворотного словника дон­ської гідронімії /на основі «Списка рек Донского бассейна» П. Л. Маштакова з урахуванням нових гідронімічних даних, здобу­тих в результаті експедицій та анкетного опитування/. В цій роботі бере участь група студентів, членів Ономастичного се­мінару, під керівництвом Є. С. Отіна. В даний час вони опрацьо­вують тему «Зміни в словотворчій структурі ойконімів Донецької області за 100 років» /3 чол./.

Є. С. Отін підготував до друку монографію «Назви річок Північного Надазов’я» /10 друк. арк./. На засіданні Україн­ської ономастичної комісії /квітень, 1967 р./ Є. С. Отін вис­тупив з доповіддю «Гідроніми тюркського походження в Північно­му Надазов’ї, а на республіканській конференції з філологіч­них наук у Харкові /травень 1967 р./ — з повідомленнях «Про деякі явища в топонімії Донбасу радянської доби». Зараз він продовжує роботу над темою «Словотворчі типи гідронімів Пів­нічного Надазов’я» та над етимологічним словником донської гідронімії.

Протягом 1967 р. робота ономастичної групи Донецького державного університету проводилась у тісному контакті з Укра­їнською ономастичною комісією, з сектором етимологічного слов­ника слов’янських мов та ономастики Інституту російської нова АН СРСР, а також з Ономастичною групою Інституту слов’янознав­ства при Лейпцігському університеті їм. К. Маркса.

Є. Отін

/Донецьк/

Запись опубликована в рубрике История с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.